תמיד בריא - נוגדי החמצון שלי

בקליניקות של ד"ר אבי שני משתמשים עם המוצרים האיכותיים ביותר:


בריא לתמיד - נוגדי חמצון  פירות וירקות - ראדיקאלים חופשיים
בריא לתמיד - נוגדי חמצון פירות וירקות - ראדיקאלים חופשיים
שתי אפשרויות לספק לגוף נוגדי חמצון:
מוצרי מזון עשירים בנוגדי חמצון
תוספי תזונה עשירים בנוגדי חמצון.
ככלל פירות וירקות יש בהם סגולות רבות לרפואת האדם, אולם קיימת גם סכנה כי בדרך לקבלת כל הצרכים שלנו מדי יום, נצרוך כמות גדולה של פירות ונייצר בגוף עודפי סוכר, אשר ישנו את מאזן הסוכר בדם ולאורך הזמן נפגע בפעולתו התקינה של הלבלב, מכאן הדרך לסוכרת הופכת להיות קצרה, את זה עלינו למנוע בכל מחיר.
חברת NSA פיתחה מוצר המכיל את כל הוויטמינים והמינרלים הנדרשים לצריכתו של הגוף כל יום, העשויים על בסיס של פירות וירקות טיבעיים בלבד, ללא תוספת של חומרים מסונטזים, הנותנים לגוף את הדרוש לו הן אנרגטית והן תחזוקתית למשך היום.
במקרים של דלקות חוזרות, יש להגביר את נוגדי הדלקת ונוגדי החימצון וזאת באמצעות מכלול של פירות יער לדוגמא, דובדבנים, חמוציות, אוכמניות וכן ענבים, אולם אלה מכילים גם הם באכילה מרוכזת, כמויות סוכר רבות ועל כן יש להשתמש בהם בצורה מושכלת או להשתמש בתוספים בהם נוטרלה כמות הסוכר ונשאר בעיקר, אותם חומרים המכילים את הקרטנואידים והפיטוכימיקלים שנראים בפירות היער בהבלטה בגלל צבעם הסגול והעז הבולט בעוצמתו.

נכתב ע"י ד"ר אבי שני - נטורופת מוסמך Ph.d- MBMD-Nd
בריא לתמיד - נוגדי חמצון - ראדיקאלים חופשיים

בריא לתמיד - נוגדי חמצון - ראדיקאלים חופשיים

נוגדי חימצון מצויים תחת היד.
סביר להניח שכבר נתקלתם במושג רדיקלים חופשיים, ואף הבנתם כי אינם באים להצביע על איכות בריאותכם. הרדיקלים החופשיים כבר ידועים היום על חלקם בגרימת מחלות והזדקנות. הרבה חוקרים ורופאים בכירים מדברים פה אחד על אותם רדיקלים חופשיים כיוצרי מחלות. הטיפול בנזקי החמצון והדרכים למניעתם הם בהחלט התחומים המדוברים ביותר בתחום התזונה הרפואית כיום. הצלחה בהפחתת נזקיהם כלומר ההצלחה לטפל בבסיס הבריאות של האדם ומניעת כמעט כל מחלה. עם כל זאת, נראה שישנה עוד דרך לעבור עד שהממסד הרפואי יסבסד את כל אותם פורמולות נוגדות חימצון .
במאמר זה, נאיר מעט לגבי נזקי האוקסידציה, וננסה להקטין את ההוצאות ברכית תוספי תזונה וזאת על ידי תזונה פונקציונאלית.


מיהם הרדיקליים החופשיים "גורמי הנזק" ?
הדוגמא הטובה ביותר להסבר על התופעה הזאת המתרחשת יום יום שעה שעה בגופנו, תהיה לקוחה מעולם הבניין, משאית פרקה מוטות ברזל בניין ע"י אזור המיועד לבניית בניין חדש (ברזל נדרש גם בבניין לחיזוק יסודות המבנה), ולמחרת ירד גשם, המים שפגשו את הברזל בעודו נמצא באזור בו חמצן מצוי לרוב, גורמים לברזל להעלות חלודה, לרוב יראה היטב כשתזרח השמש.
כך גם בגופנו המכיל מינרלים מבוססי מתכת, כניסת חמצן בכל שאיפה ושאיפה, תפגיש את החמצן עם היסודות המתכתיים בתהליכי העבודה של התאים ונוצרת לה תופעת החימצון הגורמת להשתחררותם של אותם רדיקלים חופשיים.
הסבר נוסף ופשוט וקליל על רדיקליים חופשיים, שמדבר על רדיקליים חופשיים כעל מולקולות או אטומים עם אלקטרונים לא זוגיים – והרי ידוע שאלקטרונים עושים הכל כדי למצוא בני זוג. הם "גונבים " אלקטרונים השייכים למולקולות אחרות ותוך כדי כל מחוללים תגובות כימיות.
בחלק מהמקרים , התגובות הכימיות משבשות את התהליכים הכימיים התקינים בתא , ועלולות להרוג את התא בטרם עת. זאת אחת הסיבות שרדיקליים חופשיים נחשבים לאחד מגורמי ההזדקנות העיקריים.
חשוב לחזור ולציין כי תהליך זה הינו תהליך טבעי אשר קורה כל זמן שמתרחשת נשימה תקינה.
הבעייתיות היא שבאורח החיים בה חי אדם מערבי ממוצע בימנו ישנה חשיפה בלתי נמנעת , לחומרים שונים מהתזונה , מהאוויר , מקרינה, מתרופות ועוד . חומרים רעלנים אלה מייצרים ריאקציה עם חמצן שתורמת ישירות למצב של "השתוללות רדיקלית" , תרתי משמע, שאינה טבעית כלל ואף זרה מסוכנת ואלימה לתאי הגוף . מחקרים רפואיים רבים מצביעים על קשר בין תהליכי חימצון לבין התפתחות מחלות והרס של ה- DNA , חלבונים ושומנים בעלי תפקידי מפתח (כולסטרול).
ומיהם נוגדי החימצון "פותרי הבעיות" ?
מכיוון שתהליך החימצון הינו תהליך טבעי וחיוני לחיים , ניתן להסיק כי הגוף מכיר אותו ויודע לבקר אותו. ואכן ביכולתו של הגוף ליצור נוגדי חימצון בזכות פעילות אנזימטית משוכללת בכבד , לדוגמא : גלוטטיון פרא אוקסידאז , קו אנזים קיו 10 ,חומצה אלפא ליפואית ועוד.
אך נוגדי חימצון אנדוגניים אלה אינם מספיקים לבלום את כל הריאקציות הכימיות החימצוניות ,ובטח שלא עם רמות החשיפה העכשוויות לגורמים מזהמים , לכן יש לצרוך אותם מהתזונה , והרבה ..
גם עולם הצומח האנטיליגנטי , פיתח יכולות הישרדות והגנה (חומרים נוגדי חימצון ששומרים על הצמח /פרי) שבני האדם נהנים מהן וצריכים אותן. כמובן, אלה הם הוויטמינים , הפיגמנטים ופיטוכימיקלים רבים נוספים.
דוגמאות לויטמינים נוגדי חימצון : C ,E ,A .
דוגמאות לפיטוכימיקלים נוגדי חימצון : פלבנואידים , קרטנואידים , פוליפנולים , פוליפלבנואידים , ועוד – כאמור כל צמח ו"מורכבות האישיות " שלו !
כיצד ניתן להגביר את צריכת נוגדי החימצון שישמרו את עורנו רענן ואת תאי גופינו מבשרי ברכה ? ואפילו בדרך נמשיך להנות מההנאות הקטנות של החיים מבלי לאבד את ממונינו?
לפניכם רשימה של מספר מאכלים זמינים ביותר, וטעימים לכשעצמם ,חלקם אף מעוררי ליבידו.
אלה נמנים ברשימת מזונות על , דהיינו , אכילתם יכולה להיות שוות ערך לכמוסה.
• שוקולד מריר אורגני - 85% פולי קקאו – שתי טבליות כן , בהחלט – זה גם טעים וגם עשיר מאוד בנוגדי חימצון מסוג פוליפנולים , שנחשבים לחזקים ביותר בטבע (לצרוך במתינות כמובן כי הוא מכיל גם שומנים וקלוריות ..)

• נבט חיטה – תכולת וויטמין E מרשימה וכן שומנים טובים , וויטמיני B , חלבונים ואנזימים – (לא כדאי לחמם!)

• כורכום – פשוט הרבו באכילתו , בכל הזדמנות , במיוחד אם חלילה חליתם או נפצעתם . הוא עשיר בתרכובות פלבנואידיות ופנוליות וכן בקרטנואידים שבזכותן הוא מלך התבלינים מחולל הפלאים משכבר הימים.

• נבטים ונבטוטים – תכולת קלוריות נמוכה. תהליך ההנבטה מעשיר את הזרע פי כמה וכמה באנזימים , וויטמינים , נוגדי חימצון וחמצות אמינו.
להמשך...