תמיד בריא - מאמרים בנושא תזונה > החיים הטובים והבריאים באזור הים התיכון

סיפור קצר על אספרטיים,

הסיפור יכלול עובדות אמתיות אבל השמות יהיו בדויים, מטופלת שלי נקרא לה יפה, הגיעה למרכז הבריאות בירושלים וכל בקשתה שנעזור לה לרדת במשקל היא ניסתה הרבה שיטות ובלי לפרט, והחליטה שהפעם היא עושה תהליך רק עם מטפלים מוסמכים וכו'. היא הגיעה עם בעלה שנקרא לו משה לתחילת התהליך בכדי למלא שאלון בריאות וכל הנספחים.                                                                      לאחר השאלון, בנינו ליפה גם תפריט זמני עד לקבלת בדיקות הדם וגם תהליך ע"מ להתחיל השינוי המתבקש בחיים כדי לרדת במשקל.                                         

עברו כמה ימים, הגיעו בדיקות הדם שביקשנו מיפה, בצענו מקצה שיפורים בתפריט ונכנסנו למסלול של ניקוי, ירידה במשקל ואיזון כמתבקש.                                        

לאחר שבועיים יפה הגיעה למרכז הפעם ללא משה, ירדה כמעט שלושה ק"ג והשמחה רבה, לא הלאה אתכם יתר על המידה, לאחר כחודשיים, קיבלתי טלפון "בהול" ממשה שיפה כבר כמה ימים עם סחרחורות, לא יכולה לרדת מהמיטה, כאבי ראש נוראיים ובחילות בכל פעם שהיא משנה תנוחה. הרופא אמר לה "שזה בגלל שינוי התזונה שכפי הנראה לא מתאים לה וכן שהמצב נראה בלתי הפיך" ולכן משה פנה אלי כדי שאגיב על מה שקורה וגם שאתייחס לדברי הרופא. האמת צריכה להיאמר, נלחצתי, במיוחד מעניין "הבלתי הפיך". נסעתי מיד לביתם ובמהלך זמן הנסיעה, התקשרתי לקולגות להתייעץ, כולם חזרו על אותו דבר, תבקש יומן אכילה של השבוע האחרון.         

מיד שהגעתי דבר ראשון ביקשתי יומן אכילה, הכול נראה על פניו תקין, כמות וסוגי המזון, החלוקה לארוחות הקפדה על שתייה, ממש חיילת ממושמעת, אמרתי למשה שאני חוזר למרכז להביא שני מכשירים ואחזור תוך שעה עד שעה וחצי, זמן נדרש לחשיבה והתייעצות עם קולגה מהמרכז שאנחנו עובדים כבר כמה שנים יחד.                             

לא מצאתי למרות שחפרתי וחפרתי, ליבי צנח, כיצד יתכן שאני פגעתי במטופל, מה לא עשיתי נכון, על מה דילגתי במהלך האבחון וכתיבת התהליך הטיפולי.                

חזרתי אליהם הביתה עם מד לחץ דם וערכה לבדיקת דם מהירה, למרות שידעתי שמשם לא תבוא הישועה.        

משום מה, יש סיוע משמים, הברקה של שנייה לפני שעזבתי את הבית, ביקשתי ממשה שיעבור איתי שוב על יומן האכילה של יפה, לפרטי פרטים, הוא סיפר לי שהוא נסע לחנות כזאת וחנות אחרת, כי המחירים היו יותר זולים למוצרים מסוימים אבל את ה "דיאט ספרייט" הוא קונה בסופר השכונתי, כי שם הוא הכי זול. לשנייה נעתקה נשמתי, ואז כשהתעשתי, שאלתי למה "דיאט ספריט"? התשובה שקיבלתי הייתה מעניינת, אתה אמרת ליפה לשתות לפחות שני ליטר מים ביום, וזה הכי קרוב למים ויפה התחילה לשתות בשבועיים האחרונים כל יום ליטר וחצי "דיאט ספרייט" וחצי ליטר מים.                             לא צריך להרבות מילים, אתם יודעים כמה "אספרטיים" יש בכל בקבוק, ובוודאי אתם יודעים שיש אנשים, במיוחד אלה שעברו הרבה דיאטות יו יו, שרגישותם ל"אספרטיים" גדלה ותופעות הלוואי, כתוצאה מצריכה מוגברת לא תמיד נראות שייכות לשם.  

  סוף סיפור, יפה קיבלה הנחיה להפסיק מיד עם ה"דיאט" לסוגיו וראה זה פלא לאחר שלושה ימים, (כמובן עם ליווי צמוד), יפה התאוששה וחזרה למסלול החיים הרגיל, עוד שבועיים ונעלמו כל תופעות הלוואי שהופיעו.                  

אז תגידו לא ידענו, עכשיו אתם יודעים עד כמה הוא מסוכן.

 

לפרטים נוספים על כיצד לנהל מהלך תזונתי לניקוי ובקרת משקל

התקשרו לד"ר אבי שני, נטורופת מוסמך N.d Ph.d - באצעות צור קשר

לטלפון 052-3366434